[padding_spacer space_count=”20″]

Na úvod jedna z nejdůležitějších informací na těchto stránkách, žádný kartáček na světě nevyčistí správně Vaše zuby, když nebudete používat správnou techniku. K zvládnutí techniky je třeba si vybrat dobrého učitele, tím může být Váš praktický zubní lékař či dentální hygienistka.

Druhý velmi důležitý a možná i stejně důležitý je poznatek, že zubní kaz, zánět dásní, ztráta zubů a zápach z úst mají pouze jednu společnou příčinu a tou jsou bakterie. Bakterie, které se množí v zubním povlaku. V zubním povlaku, který pokrývá nesprávně vyčištěné zuby.

Váš učitel Vás naučí vyčistit zubní povrch i v mezizubních prostorech, kde se hromadí největší množství zbytků potravy, a který obyčejný  zubní kartáček neumí vyčistit. Je tak nutné vybrat správnou velikost mezizubního kartáčku, který se stane Vašim nezbytným společníkem dentální hygienou a bez kterého se již nikdy nebudete cítit správně vyčištěni.

Budete-li se řídit radami Vašeho učitele, budete mít kompletní zubní oblouky do vysokého věku a předsudek, že ke stáří patří umělý chrup překonáte.

dentalni-hygiena

fluoridace

nápln-prace-hygienistky

pece-o-fixni-aparat

Air-flow

co-s-sebou

Bělení-zubů

ceník

[padding_spacer space_count=”5″][vc_separator]

Dentální hygiena

[vc_separator]

Je poměrně novým oborem v naší zemi, ale v jiných státech funguje již několik desetiletí. Ale i u nás se začíná postupně stávat neoddělitelnou součástí moderní stomatologie.

Dentální hygiena se zabývá zejména prevencí vzniku zubního kazu, prevencí a léčbou zánětu dásní a paradentózy.

V praxi to znamená, že vám dentální hygienistka odborně vyšetří chrup a závěsný aparát zubů (parodont) a seznámí vás s jejich stavem a navrhne preventivní opatření případně i léčebné zákroky. Na odborné zákroky budete odesláni  k specialistovi  – parodontologovi.

Je-li třeba, důkladně odstraní zubní kámen a pigmentace z celého povrchu zubů. Prakticky s Vámi nacvičí správnou techniku čištění Vašich zubu, vybere vhodnou velikost mezizubních kartáčků. Dosažený výsledek s Vámi pravidelně kontroluje.

Poradí s vhodnou výživou, která je prospěšná pro orální zdraví.

Poradí i těhotným a maminkám s malými dětmi. Děti naučí správně používat prostředky zubní hygieny a preventivně ošetří sklovinu fluoridovými prostředky.

Z estetických důvodů může Vaše dentální hygienistka Vaše zuby vybělit či nalepit dentální šperk.