[padding_spacer space_count=”20″]

Princip bělení: bělicígel krátkodobě rozvolní strukturu zubu a pronikne vazbami, které spojují jednotlivé látky molekul, dovnitř zubu. Tady na sebe naváže tmavý pigment a vynese jej ven. Rozsáhlé studie a klinické výzkumy dokazují, že bělení zubů pod kontrolou zubního lékaře-profesionála je bezpečné.

Jak bělení probíhá: Před bělením je nezbytná návštěva při které dentální hygienistka odstraní ze zubů zubní kámen a všechen plak v dutině ústní. Zároveň klienta naučí, jak o chrup správně pečovat, aby zuby i dásně byly zdravé, a doporučí, čeho se vyvarovat, aby efekt bělení vydržel co nejdéle.

Ordinační bělení

Ordinační bělení zubů má dvě fáze. Přípravu a samotné bělení.

Příprava trvá asi dvacet minut, kdy je nutné zakrýt a ochránit všechny měkké tkáně. Ty nesmí přijít do kontaktu s bělícím gelem. Dutina ústní je izolována pomocí tamponů a speciální tuhnoucí ochranné pryskyřice, která přilne k dásním.

Samotná fáze bělení trvá třikrát až čtyřikrát patnáct minut. Nejdřív se opatrně nanese na zuby bělicí gel. Po patnácti minutách se odstraní všechen bělicí gel a zuby očistí. Poté nanese čerstvý gel a stejná procedura se opakuje. Třikrát až čtyřikrát podle potřeby, dokud není dosaženo takového odstínu, se kterým je spokojen lékař i pacient.

Domácí bělení

K aplikaci domácího bělení se v laboratoři musí zhotovit individuální nosiče bělícího gelu, proto jsou nutné dvě návštěvy.

V první návštěvě: vám bude vyčištěn chrup od nepatřičných nečistot. Zároveň vám ošetřující otiskne horní a dolní oblouk, aby měl přesnou kopii vašich zubů. Na tyto otisky v laboratoři zhotoví zubní laborant  přesné nosiče bělícího gelu cca 1mm silné se zásobníkem, do kterých se umisťuje bělicí gel.

V druhé návštěvě: se nosiče vyzkoušejí, obdržíte bělící gel a budete instruování, jak ho doma umisťovat do nosičů, v jakých intervalech, jak ošetřovat nosiče, aby vám mohly nadále sloužit, jak fluoridovat. Dovíte se, jak naložit s případnou citlivostí zubů.

Těsně po výkonu se také nesmí jíst potraviny nebo pít nápoje, které obsahují silná barviva (např. maliny, borůvky, červené víno, kafe, čaj, kouření atd.), aby nedošlo k opětovnému zabarvení zubů.

Bílá barva po bělení v vydrží i několik let. Čím lépe se o zuby pacient stará, čím svědomitěji je čistí a vyvaruje se některých zlozvyků, tím déle světlé zbarvení zůstává. Nejdéle však po pěti letech dochází k návratu, ale ani ten většinou nedosáhne původní barvy. U silných kuřáků a pacientů, kteří pijí hodně kávy nebo čaje, se původní odstín zubů vrací už po šesti měsících.