K seznámení s některými aspekty Vaší léčby  jsme  pro Vás připravili tyto informace. Ještě lépe jí porozumíte po seznámení s Vašim  individuálně zhotoveným léčebným plánem. Snad Vám pomůže lépe pochopit naše postupy a uvažováním při Vaší ortodontické léčbě.

informace-objednani

lecebny-plan

Snímací-ortodontické-aparáty

fixni-ortodonticke-aparaty

Spolupráce pacienta

Kvalitní výsledek léčby není závislý jen na Vašem ortodontistovi, ale i na perfektní spolupráce pacienta. Základní podmínka je docházet pravidelně na kontroly. Ty jsou u fixních aparátů přibližně 1x za 4-6 týdnů  a u snímacích aparátů po 2-3 měsících. Termíny návštěv není možné dohodnout jen na dobu po vyučování, budeme se však snažit nabídnout termín, který Vám bude nejvíce vyhovovat. Není nutné, aby jste chodili s dětmi na kontroly, samozřejmě, jestliže se budete chtít cokoli dozvědět o průběhu léčby, přijďte s Vašim dítětem či zavolejte.

Jestliže nejsou dodržovány termíny kontrol, dochází k zbytečnému prodlužování léčby. Navíc je-li fixní aparát delší dobu bez dozoru, může způsobit poškození zubů. Nedodržování termínu návštěv v ordinaci je důvodem k vyřazení pacienta z léčby před jejím dokončením.

Chceme léčit jen ty pacienty, kteří mají o léčbu opravdový zájem a chtějí pro dobrý výsledek něco udělat.

Naše léčba vyžaduje někdy spolupráci s jinými stomatologickými obory .Při onemocnění dásní s parodontologem, nezaložené zuby, či ztráta zubů s implantologem a protetikem, úprava tvaru zubů s Vašim stomatologem. Všechny tyto kroky slouží k co nejlepšímu estetickému výsledku a je nutná koordinace.